Czy piersi zaczynają obwisać po redukcji piersi? Opinie lekarzy

Czy piersi zaczynają obwisać po redukcji piersi? Opinie lekarzy

Istnieje kilka powodów, dla których kobieta może zacząć odczuwać zwiotczenie po redukcji piersi. Należy do nich zaliczyć nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki miąższowej oraz utratę elastyczności skóry. Innym czynnikiem jest grawitacja. Niezależnie od przyczyny, pacjentki mogą być niezadowolone z wyglądu swoich piersi. Na szczęście dostępne są zabiegi, które mogą pomóc poprawić pewność siebie i obraz ciała pacjentki.

Parenchymal maldistribution

Parenchymal maldistribution występuje, gdy tkanka piersi nie rozwija się tak, jak powinna. Może się to zdarzyć, gdy piersi są bulwiaste lub mają nieregularny kształt. Leczenie chirurgiczne może pomóc pacjentom skorygować niedostateczną dystrybucję miąższu i zwiększyć rozmiar piersi.

Stan ten skutkuje utratą pełności i zniekształconym wyglądem. Przyczyna niedostatecznej dystrybucji miąższu nie jest znana. Często jest wynikiem operacji zmniejszenia piersi i asymetrii spowodowanej zredukowaną tkanką. Jest częstym efektem ubocznym zabiegu.

Chirurgiczne leczenie maldistribution parenchymalnej polega na rearanżacji tkanki piersi. Polega to na podważeniu tkanki podskórnej, bocznym podłożeniu płata piersiowego i zmianie położenia fałdu podpiersiowego w celu przywrócenia symetrii. Operacja ta pozwala również na leczenie przepukliny otoczki.

Utrata elastyczności skóry

Kobiety, które przeszły zabieg zmniejszenia lub podniesienia piersi powinny być świadome ryzyka utraty elastyczności skóry. Więzadła podtrzymujące piersi ulegają rozciągnięciu podczas ciąży i po zmniejszeniu piersi. Powoduje to utratę elastyczności skóry. Utrata elastyczności skóry może prowadzić do pojawienia się obwisłych piersi. Zabiegi podniesienia piersi mogą jednak przywrócić młodzieńczy wygląd piersi poprzez usunięcie przyczyn ich zwiotczenia.

Szybka utrata wagi jest również czynnikiem ryzyka utraty elastyczności skóry, zwłaszcza w piersiach. Operacja podniesienia piersi usuwa nadmiar obwisłej skóry i podnosi tkankę piersiową oraz brodawkę sutkową. W efekcie skóra jest jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Włókna kolagenowe nadają skórze sprężystość. Z wiekiem włókna kolagenowe stają się mniej liczne i słabsze, przez co skóra staje się mniej elastyczna i jędrna. Ten spadek elastyczności skóry jest dodatkowo przyspieszany przez palenie papierosów, stres i ekspozycję na światło słoneczne. Utrata elastyczności skóry nie jest czymś, co odwróci się z dnia na dzień, ale można ją odwrócić, jeśli wcześnie zajmiesz się tym problemem.

Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, ważne jest, aby omówić swoje obawy z chirurgiem plastycznym. Chirurg może ocenić położenie sutków, elastyczność skóry i tkanki piersi przed zaleceniem najlepszego sposobu leczenia.

Gravity

Chociaż zmniejszenie piersi może wydawać się natychmiastowym rozwiązaniem, rzeczywistość jest taka, że piersi zmieniają się z czasem i mogą w końcu zwiotczeć. Chociaż lżejsze piersi będą obwisać mniej niż cięższe, nie można całkowicie uniknąć efektu grawitacji. Można jednak podjąć kroki, aby zachować dobry wygląd piersi po zabiegu.

Po zmniejszeniu piersi większość świadczeniodawców wykonuje dodatkowo zabieg podniesienia piersi. Celem tego zabiegu jest ujędrnienie i odmłodzenie biustu. Większe piersi mają tendencję do obwisania bardziej niż mniejsze z powodu grawitacji. Gdybyś miała tylko zmniejszenie piersi, zwiotczenie byłoby bardziej wyraźne, podobnie jak efekt dużej utraty wagi. Podniesienie biustu przywróci jego rozmiar do bardziej komfortowego poziomu.

Ćwiczenia

Wiele pacjentek chce opóźnić lub zapobiec zwiotczeniu piersi. Trening jest doskonałym sposobem na wzmocnienie mięśni podtrzymujących piersi. Pomoże również zapobiec przyrostowi masy ciała, który przyczynia się do zwiotczenia. Ważne jest również, aby stosować zdrową dietę. Noszenie podtrzymującego biustonosza pomoże utrzymać piersi w dobrej kondycji.

Ćwiczenia tonizujące klatkę piersiową mogą również pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i pomóc w zapobieganiu zwiotczeniu. Ćwiczenia mięśni piersiowych po zmniejszeniu piersi mogą zapobiec zwiotczeniu i pomóc w powrocie do kształtu sprzed operacji. Chociaż ćwiczenia na piersi nie są w stanie napiąć lub stonować tłuszczu leżącego u ich podłoża, mogą pomóc w stonowaniu mięśni i utrzymaniu zdrowej wagi. Nadwaga tylko pogłębi problem zwiotczenia.

Wykonywanie ćwiczenia polegającego na rotacji ramion to świetny sposób na utrzymanie kształtu piersi po operacji. Powinnaś wykonywać to ćwiczenie trzy razy dziennie, w sumie pięć powtórzeń. Podczas wykonywania tego ćwiczenia upewnij się, że podnosisz jedno ramię do 45 stopni i obracasz je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Ważne jest również, aby po zmniejszeniu piersi wykonywać jakąś formę ćwiczeń na mięśnie piersiowe, aby zachować jędrność i sprężystość piersi. Ćwiczenia takie jak pompki z szerokim uchwytem i pompki z bliskim uchwytem ujędrniają mięśnie pod piersiami.

Zmiany w wadze

Jednym z najważniejszych pytań, jakie mogą mieć kobiety po przejściu operacji zmniejszenia piersi, jest: Co się dzieje z masą ciała po redukcji piersi? Stwierdzono duży przyrost tkanki tłuszczowej po lipektomii w modelach zwierzęcych, ale w żadnym badaniu nie zbadano zmian masy ciała u ludzi po zabiegu. W jednym z badań stwierdzono jednak, że pacjentki, które najpierw miały operację zmniejszenia piersi, straciły więcej wagi niż te, które jej nie miały. W badaniu tym stwierdzono, że kobiety, które najpierw poddały się operacji zmniejszenia piersi, miały lepsze wyniki estetyczne i mogły wykonywać więcej ćwiczeń niż kobiety, które tego nie zrobiły. Niezależnie od tego, czy rozważasz operację zmniejszenia piersi, czy nie, powinnaś upewnić się, że przed zabiegiem omówiłaś tę kwestię ze swoim chirurgiem.

Chociaż operacja zmniejszenia piersi zmniejsza ogólny rozmiar piersi, piersi mogą jeszcze odrosnąć do pierwotnego rozmiaru. Ważne jest, aby zachować zdrową dietę i unikać nadmiernego przyrostu wagi. Jeśli chcesz utrzymać swój nowy rozmiar piersi, zdrowy styl życia jest niezbędny. Przyrost wagi może być również spowodowany stanami chorobowymi i lekami.

Innym częstym pytaniem zadawanym przez kobiety jest: „Co dzieje się z moim ciałem po redukcji piersi?”. Większość z nich traci od 10 do 20 kilogramów. To zależy od tego, jak duże są piersi przed zabiegiem i jak dużo ćwiczeń wykonujesz. Jeśli rozmiar piersi jest zbyt duży, nie będziesz w stanie prawidłowo ćwiczyć. Ponadto, operacja zmniejszenia piersi może zmienić sposób, w jaki czujesz się ze swoim ciałem i ułatwić Ci ćwiczenia.

Hormony

Zwiotczenie piersi po zmniejszeniu piersi jest spowodowane utratą tkanki piersi i rozciągniętymi więzadłami pod skórą. Może to być nasilone przez warianty genetyczne, które mogą pogorszyć efekt. Jeśli kobieta ma naturalnie duże piersi, problem ten będzie znacznie bardziej widoczny niż u kobiet z płaskimi piersiami. Efekt ten może być również potęgowany przez ciążę.

Chociaż nie ma sposobu na odwrócenie procesu zwiotczenia po redukcji piersi, istnieją sposoby, aby zapobiec zwiotczeniu. Jednym ze sposobów jest zadbanie o swoją dietę. Witaminy B i C są niezbędne do produkcji kolagenu i elastyny, które pomagają utrzymać jędrność piersi. Niedobór tych białek również może powodować zwiotczenie. Innym sposobem na zapobieganie zwiotczeniu jest wykonywanie ćwiczeń górnych partii ciała. Ćwiczenia te ujędrniają mięśnie klatki piersiowej i zapewniają dodatkowe wsparcie. Należy również utrzymywać dobrą postawę, ponieważ pomoże to równomiernie rozłożyć ciężar ciała.

Innym sposobem zapobiegania zwiotczeniu jest regularne poddawanie się badaniom kontrolnym. Twój lekarz będzie w stanie stwierdzić, czy jesteś zagrożona ptozą, monitorując poziom hormonów. Oprócz regularnych badań kontrolnych, powinnaś również powstrzymać się od palenia. Dym papierosowy zawiera wiele substancji rakotwórczych, które rozkładają elastynę i zmniejszają przepływ krwi do tkanki piersi. Rzucenie palenia nie tylko zapobiegnie zwiotczeniu, ale także poprawi ogólny stan zdrowia.

Po zabiegu zmniejszenia piersi Twoje piersi będą wyglądały na mniejsze i jędrniejsze, ale będą wrażliwe na zmiany hormonalne. Dlatego jeśli znacznie przybierzesz na wadze, rozmiar piersi może się zwiększyć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *