Jak można zmniejszyć i podnieść piersi

Jak można zmniejszyć i podnieść piersi

Jeśli masz opadające piersi, zabieg znany jako zmniejszenie lub podniesienie piersi może być odpowiedzią. Ten zabieg chirurgiczny polega na usunięciu nadmiaru skóry z piersi, zmniejszeniu rozmiaru sutka i umieszczeniu go wyżej. Może to zmniejszyć rozmiar piersi, zwiększyć ich jędrność i nadać im bardziej młodzieńczy wygląd.

Nonsurgical breast lifts

Nonsurgical breast lifts są mniej inwazyjne niż procedury chirurgiczne, które są również znane jako powiększanie piersi. Zabiegi te polegają na podniesieniu piersi w celu poprawy ich kształtu i wielkości, a chirurg może również zmniejszyć rozmiar otoczki. Procedura jest zazwyczaj wykonywana w znieczuleniu ogólnym, a pacjenci są umieszczani pod bandażami, aby zminimalizować obrzęk. W niektórych przypadkach zabieg może być połączony z implantami piersi. Po zabiegu pacjentkom zaleca się unikanie podnoszenia ciężarów i forsownych zajęć przez około dwa tygodnie. Pacjentkom zaleca się również noszenie specjalnych biustonoszy pooperacyjnych przez tydzień lub dwa.

Kolejną zaletą nonsurgicznych liftingów jest minimalny czas przestoju i minimalny czas rekonwalescencji. W większości przypadków pacjenci mogą spodziewać się znaczących rezultatów po jednej sesji. W przeciwieństwie do chirurgicznego podniesienia piersi, pacjentki mogą powrócić do swoich normalnych zajęć już następnego dnia. W niektórych przypadkach rezultaty utrzymują się do dwóch lat. W zależności od osobistych preferencji, procedura ta może nie być dla Ciebie odpowiednia.

Niektóre powikłania niechirurgicznego podniesienia piersi mogą obejmować podrażnienie skóry. Niektóre kobiety odczuwają zaczerwienienie lub bolesność w miejscu, w którym umieszczono nici. Inne odczuwają bolesność mięśni i skóry po zabiegu. Niemniej jednak, większość z tych powikłań powinna być tylko tymczasowa. Ponadto niechirurgiczne podnoszenie piersi jest tańsze niż zabiegi chirurgiczne.

Inny niechirurgiczny zabieg podniesienia piersi polega na wstrzyknięciu Botoxu w mięsień piersiowy. Zabieg ten daje subtelny efekt liftingu poprzez rozluźnienie mięśni piersiowych. Jednak zabieg ten nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i należy go unikać, jeśli to możliwe. Ponadto efekty działania Botoxu mogą być tymczasowe i mogą nie utrzymywać się przez kilka miesięcy.

Odwrócona redukcja piersi

Odwrócona redukcja i podniesienie piersi to zabieg chirurgiczny, w którym chirurg wykonuje trzy nacięcia – jedno pionowe, jedno poziome – w celu usunięcia nadmiaru skóry i tłuszczu. Technika ta jest szczególnie przydatna u pacjentek z piersiami o umiarkowanej lub dużej ptotyczności. Zmniejsza ona długość poziomego nacięcia i minimalizuje bliznę w kształcie psiego ucha.

Nacięcia wykonywane są wokół otoczki i wzdłuż fałdu piersiowego. Pacjentki, które chcą uzyskać dużą redukcję piersi powinny wybrać tę technikę. Operacja ta pomaga również zmniejszyć obwisłe piersi. Wymaga ona okresu rekonwalescencji trwającego od jednego do dwóch tygodni i wymaga wizyt kontrolnych.

Metoda Inverted-T jest mniej inwazyjna niż technika Double Incision i nie wymaga wolnego przeszczepu sutka. Wiąże się jednak z większym poziomem blizn w centralnej części piersi. Pozostawia również szypułę, aby zachować otoczkę i brodawkę sutkową, co przyczynia się do powstania kopca i pełności.

Chociaż obie procedury są skuteczne w zmniejszaniu rozmiaru i projekcji piersi, wyniki zabiegu odwróconego T są tymczasowe i nie są trwałe. Co więcej, pacjentki mogą przejść przez tradycyjną technikę odwróconego T, jeśli sobie tego życzą. Podniesienie pionowe może przynieść trwalsze rezultaty niż technika odwróconego T.

Odwrócone-T zmniejszenie i podniesienie piersi jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu dolnej części piersi i przesunięciu jej do górnej części, która funkcjonuje jak naturalny implant. Technika ta może być również połączona z pomniejszeniem piersi w celu przywrócenia utraconej pełności górnego bieguna i dekoltu. Może również skorygować zwiotczałe i nisko osadzone brodawki sutkowe, dzięki czemu kobieta może wygodniej nosić biustonosz.

Zabieg zmniejszenia i podniesienia piersi metodą Inverted-T najlepiej sprawdza się u pacjentek, które mają duży nadmiar skóry lub masywne zwiotczenie piersi. Procedura ta pozwala również na usunięcie większej ilości skóry. Zabieg wykonuje dr Oleg Turkin, doświadczony chirurg plastyczny z ponad 30-letnim stażem.

Podniesienie piersi w kształcie odwróconej litery T

Podniesienie piersi w kształcie odwróconej litery T jest jednym z najczęstszych i najbardziej transformujących zabiegów dla kobiet z mocno obwisłymi piersiami. W tym zabiegu chirurg wykonuje trzy nacięcia, jedno wzdłuż dolnej części otoczki i dwa przed fałdem piersi. Zabieg ten usuwa większość skóry i asymetrii z piersi i jest zazwyczaj wykonywany u kobiet, które straciły brodawki sutkowe, mają opadnięte piersi lub są w trakcie masowej utraty wagi.

Podniesienie piersi w kształcie odwróconej litery T jest jednym z najczęstszych rodzajów operacji zmniejszenia piersi, ale nie jest przeznaczone dla każdego. W wyniku tego zabiegu powstają blizny chirurgiczne. Wykonane nacięcia są często nierówne, tworząc efekt psiego ucha. Efekt ten jest zazwyczaj spowodowany złym zaplanowaniem i wykonaniem nacięć. Dodatkowo nacięcia mogą być nierówne ze względu na kształt i wielkość samej zmiany.

Alternatywnie, kobiety, które chcą minimalnego liftingu, mogą preferować nacięcie w kształcie półksiężyca. Technika ta polega na usunięciu niewielkiego fragmentu skóry znad otoczki i podniesieniu sutka o kilka centymetrów. Nacięcie jest następnie zamykane za pomocą szwów i leży nad otoczką.

Odwrócone podniesienie piersi typu T wykonywane jest zazwyczaj u kobiet, które ukończyły 40 lat. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry z piersi i wymodelowaniu całej piersi. W większości przypadków nacięcia są prawie niewidoczne. Blizna po zabiegu biegnie pionowo od szczytu otoczki do dolnego fałdu. W ten sposób blizna wygląda jak mały lizak.

Inną możliwością podniesienia piersi jest zabieg bez blizn. Technika ta polega na wykorzystaniu ultradźwięków lub prądu elektrycznego do podgrzania komórek tłuszczowych znajdujących się pod piersią. Proces ten pomaga podnieść pierś do właściwej pozycji anatomicznej. Jest to świetne rozwiązanie dla niewielkiego liftingu, ale większość kobiet chce uzyskać bardziej dramatyczny efekt.

Pionowe podniesienie piersi

Pionowe podniesienie piersi to zabieg chirurgiczny, który może poprawić wygląd obwisłych piersi. Podczas tego zabiegu nacięcia są wykonywane w naturalnych fałdach piersi i poza otoczką. Technika ta jest idealna dla umiarkowanie obwisłych lub opadających piersi. Utrzymuje ona zewnętrzny kształt piersi lepiej niż inne metody podnoszenia piersi.

Ta operacja jest odpowiednia dla kobiet z łagodną lub umiarkowaną ptozą, ale nie jest odpowiednia dla kobiet z poważną ptozą. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry, a głębsze warstwy tkanki piersi są zszywane w celu zmiany kształtu piersi. Po operacji otoczka jest uniesiona do góry. Widoczna jest blizna, przypominająca lizak.

Areola jest ponownie ukształtowana i zmniejszona, co skutkuje jędrniejszą i młodzieńczo wyglądającą piersią. Zabieg usuwa również zwiotczenie piersi. Pacjentki zazwyczaj nie noszą biustonoszy przez dwa tygodnie po zabiegu. Nowy, jędrniejszy kształt jest widoczny w widoku z profilu.

Pacjentki powinny spodziewać się, że po zabiegu wystąpią pewne zasinienia i obrzęki. Rezultaty będą natychmiastowe i widoczne, choć blizny mogą z czasem zanikać. Jednak zanim ostateczne rezultaty będą w pełni widoczne, może minąć rok lub więcej. Dodatkowo, blizny będą prawdopodobnie cienkimi, białymi liniami, które będą stopniowo zanikać. Pacjentki powinny mieć również świadomość, że piersi mogą zmienić kształt w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

Pionowe podniesienie piersi jest opcją chirurgiczną dla kobiet z łagodną do umiarkowanej ptozą piersi. Zabieg ten polega na nacięciu przez dziurkę od klucza w centrum piersi i podniesieniu gruczołu do góry. Następnie otoczka jest przesuwana do bardziej podniesionej pozycji, a skóra jest zamykana. Ostateczna blizna przypomina lizaka, a mniejsza pozioma blizna jest umieszczona w fałdzie podramiennym, aby zapewnić gładkie zamknięcie.

Obwodowe podniesienie piersi

Obwodowe podniesienie piersi, znane również jako „podniesienie pączka”, to zabieg chirurgiczny, który zmniejsza otoczkę i jest doskonałym wyborem dla kobiet z niewielkim zwiotczeniem. Zabieg ten polega na wykonaniu nacięcia wokół otoczki i zmniejszeniu jej rozmiaru. Często implanty piersi są łączone z podniesieniem otoczki, aby stworzyć bardziej naturalnie wyglądające piersi. Blizny po tym zabiegu są praktycznie niewyczuwalne.

Po zabiegu obszar wokół nacięcia może być lekko obwisły i mogą pojawić się na nim fałdy lub plisy. Problemy te jednak z czasem ustępują. Szwy usuwane są po około siedmiu dniach od zabiegu. Po tym okresie pacjenci mogą wrócić do pracy i lekkich ćwiczeń. Ponadto chirurg prawdopodobnie zaleci pacjentkom noszenie biustonosza podtrzymującego przez dwa do trzech miesięcy, aby pomóc zachować nowy kontur piersi.

Podniesienie piersi wokół własnej osi nazywane jest także „podniesieniem pączka” lub „podniesieniem piersi Benelli”. Ponieważ wymaga nacięcia wokół otoczki, zabieg ten pozostawia najmniejszą możliwą bliznę. Jest on najbardziej skuteczny u kobiet z umiarkowaną ptozą piersi i może poprawić zarówno wygląd, jak i funkcję piersi.

Dr Kalantarian użył różnych implantów dla lewej i prawej piersi. Lewa pierś otrzymała implanty o pojemności 425cc, natomiast prawa pierś otrzymała implanty o pojemności 475cc. Dodatkowo wykonała lewą obwodową mastopeksję, aby zmodyfikować uniesienie piersi i zwiększyć ich projekcję.

Inną opcją jest mastopeksja pionowa, która wykorzystuje nacięcie wokół otoczki, aby usunąć nadmiar skóry i napiąć pozostałą tkankę. Metoda ta może być połączona z powiększeniem piersi. Zakres nacięcia i ilość usuniętej tkanki zależy od stopnia elastyczności piersi. Mastopeksja okrężna ma trzy odmiany: mastopeksję poziomą, mastopeksję mądrą i mastopeksję pionową.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *