Redukcja piersi – jaki jest koszt redukcji piersi?

Redukcja piersi - jaki jest koszt redukcji piersi?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na koszt operacji zmniejszenia piersi. Niektóre z nich to: Technika chirurgiczna, długość pobytu w szpitalu oraz znieczulenie. Możesz wykorzystać te informacje, aby określić koszty swojego zabiegu. Zanim zdecydujesz się na chirurga, musisz poznać fakty dotyczące tej operacji.

Koszty znieczulenia

Koszt znieczulenia do operacji zmniejszenia piersi może się bardzo różnić w zależności od tego, kto wykonuje zabieg. Zazwyczaj anestezjolog pobiera dużo więcej niż pielęgniarka anestezjologiczna. Różnica może być znacząca w zależności od chirurga, długości operacji i czy pacjent potrzebuje znieczulenia ogólnego czy miejscowego. Zawsze najlepiej jest negocjować koszty znieczulenia z chirurgiem oddzielnie.

Wiele firm ubezpieczeniowych pokrywa koszty operacji zmniejszenia piersi. Jednak bez ubezpieczenia koszt może sięgnąć kilku tysięcy dolarów. Ponadto anestezjolodzy pobierają wyższe opłaty niż niecertyfikowane pielęgniarki-anestezjolożki. Również koszt operacji zależy od czasu, jaki anestezjolog poświęca na zabieg.

Koszty operacji zmniejszenia piersi zależą również od doświadczenia chirurga. Certyfikowany chirurg plastyczny będzie w stanie podać szczegółowy kosztorys dla konkretnego zabiegu. Pamiętaj, aby porozmawiać z kilkoma chirurgami plastycznymi przed podjęciem decyzji. Mogą oni zapewnić, że jesteś dobrym kandydatem do zabiegu i pomóc Ci wypełnić dokumentację medyczną wymaganą przez firmy ubezpieczeniowe.

Koszty znieczulenia do operacji zmniejszenia piersi może wynosić od $ 1,000 do $ 1,500. Koszty te obejmują honorarium chirurga i wszelkie wymagane znieczulenia. Inne opłaty to opłata za salę operacyjną i opłata za chirurga. Niektórzy ubezpieczyciele pokrywają część kosztów, ale należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową w celu potwierdzenia, czy pokrywa ona cały koszt zabiegu.

Podczas zabiegu otrzymają Państwo znieczulenie ogólne. Operacja trwa od dwóch do trzech godzin i obejmuje nacięcie wokół otoczki. Przez kilka tygodni trzeba będzie nosić biustonosz chirurgiczny. Po zabiegu lekarz może założyć do piersi rurki drenażowe, które trzeba będzie usunąć w ciągu kilku dni.

Technika chirurgiczna

Technika chirurgiczna stosowana w celu zmniejszenia rozmiaru i jędrności piersi różni się w zależności od chirurga. W zależności od techniki chirurgicznej różna jest także ilość usuwanej skóry i tkanki gruczołowej. Różna może być również ilość blizn. Ponadto pacjentki mogą być zmuszone do wzięcia wolnego w pracy po zabiegu i mogą być zmuszone do zaplanowania kilku wizyt kontrolnych.

Koszt operacji zmniejszenia piersi może wynosić od 7.500 do 8.000 dolarów, w zależności od zastosowanej techniki, ośrodka chirurgicznego i znieczulenia. Koszt może również wzrosnąć, jeśli pacjent musi pozostać na noc w szpitalu po operacji. Jednakże ubezpieczenie medyczne może pokryć część lub całość kosztów zabiegu.

Koszt znieczulenia do operacji zmniejszenia piersi jest bardzo zróżnicowany, w zależności od doświadczenia i wykształcenia chirurga. Jeśli procedura wymaga anestezjologa, cena będzie wyższa niż w przypadku, gdy operacja jest wykonywana przez pielęgniarkę-anestezjologa. Należy jednak pamiętać, że koszt znieczulenia może się zmniejszyć, jeśli pacjentowi znieczulenie poda niecertyfikowana pielęgniarka. Ponadto, jeśli chirurg jest powolny, może to spowodować wyższy koszt.

Jeśli szukasz zmniejszenia rozmiaru swoich piersi, możesz wybrać jedną z dwóch procedur: podniesienie piersi i zmniejszenie piersi. Takie połączenie jest często tańsze i bezpieczniejsze. Ponadto obu procedurom towarzyszy zazwyczaj znieczulenie. Przed podjęciem decyzji o technice operacyjnej należy jednak skonsultować się z lekarzem, ponieważ w przypadku każdej z tych operacji mogą wystąpić komplikacje.

Operacja zmniejszenia piersi trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Podczas zabiegu otrzymasz znieczulenie ogólne. W tym czasie chirurg wykona nacięcie wokół otoczki. Twoje piersi będą zabandażowane przez kilka dni, aby zapobiec obrzękom i siniakom. Będziesz musiała również nosić specjalny biustonosz podtrzymujący przez trzy do czterech tygodni.

Zabieg jest zazwyczaj procedurą ambulatoryjną. Potrzebna będzie osoba, która odwiezie Panią do domu i pozostanie z Panią przez pierwszą noc. Po zabiegu prawdopodobnie otrzymasz leki przeciwbólowe i zalecenie odpoczynku przez kilka dni. Po zabiegu zostanie Pani/Pan pouczona/y o konieczności unikania dźwigania ciężarów i spania na plecach.

Długość pobytu w szpitalu

Długość pobytu w szpitalu w przypadku operacji zmniejszenia piersi zależy od wykonywanego zabiegu. Większość zabiegów może być wykonana w warunkach ambulatoryjnych, jednak niektóre wymagają spędzenia nocy lub więcej w szpitalu. W takich przypadkach pacjentka otrzymuje zazwyczaj dożylnie leki przeciwbólowe, aby złagodzić dyskomfort związany z zabiegiem. Po zabiegu chirurg zmieni bandaże i wypisuje pacjenta do domu. Pooperacyjny powrót do zdrowia będzie wymagał odpoczynku i lekkiej aktywności. Większość pacjentów może powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu jednego do dwóch dni.

W ostatnim badaniu przeanalizowaliśmy czas trwania pooperacyjnego pobytu w szpitalu (LOS) po operacji zmniejszenia piersi. Stosując metodę case-control, zidentyfikowaliśmy czynniki ryzyka związane z przedłużonym pobytem w szpitalu. Czynniki te zidentyfikowano u wszystkich pacjentek poddanych abdominacyjnej rekonstrukcji mikrochirurgicznej w okresie 2 lat.

Większość kobiet może wrócić do pracy i innych normalnych czynności w ciągu tygodnia lub dwóch od zabiegu. Jednak przez około sześć tygodni powinny one unikać forsownych zajęć. Powrót do zdrowia jest stresujący zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym, dlatego ważne jest, aby porozumieć się z chirurgiem w sprawie wszelkich obaw.

Oprócz tych środków ostrożności, pacjenci powinni upewnić się, że ich ubezpieczenie pokrywa operację i wszelkie dodatkowe koszty, takie jak znieczulenie, badania laboratoryjne i opłaty za anestezjologa. Może to zapobiec nieoczekiwanym kosztom po operacji. Przedoperacyjna wizyta zostanie zaplanowana w celu omówienia leków podtrzymujących, a pacjent zostanie poinstruowany, jakie leki należy odstawić przed operacją.

Po operacji, pacjenci mogą być zobowiązani do noszenia opatrunku z gazy i biustonosza chirurgicznego przez kilka dni. Dodatkowo do piersi mogą zostać podłączone rurki drenażowe, które zostaną usunięte w ciągu kilku dni. Pacjentki mogą odczuwać pewne zasinienia lub obrzęki, dlatego ważne jest, aby jak najdokładniej przestrzegać zaleceń lekarza.

Zakres operacji

Zakres operacji zmniejszania piersi zależy od tego, jak dużo tkanki musi zostać usunięte. Przykładowo, zmniejszenie piersi może wiązać się z usunięciem dużej ilości tłuszczu i skóry. Ten nadmiar tkanki może nie dopasować się do nowego konturu piersi, dlatego chirurg musi go usunąć. Ponadto przez inne nacięcie chirurg może wprowadzić mały dren, aby odprowadzić płyny. Nacięcia są zwykle przykrywane opatrunkami, a klatka piersiowa może być owinięta, aby utrzymać skórę na miejscu.

Zakres operacji zmniejszenia piersi jest inny dla każdej pacjentki. Zależy on od ilości usuniętej tkanki i tłuszczu oraz techniki chirurgicznej. U niektórych pacjentek konieczna może być również zmiana położenia otoczek. Niezależnie od zakresu operacji, dokładne przestrzeganie instrukcji pooperacyjnych pomoże Ci jak najszybciej wrócić do zdrowia po operacji.

Zmniejszenie piersi może być również połączone z podniesieniem piersi. Może to być korzystne dla niektórych pacjentek z umiarkowanym lub silnym zwiotczeniem. Ponadto, kobiety poddane operacji zmniejszenia piersi mogą również skorzystać z zabiegu brzuszków, aby poprawić swój wygląd. W takim przypadku dr Willard umieści nacięcia w mało widocznych miejscach, aby zminimalizować widoczne blizny.

Biuletyn polityki klinicznej dotyczy zakresu operacji zmniejszenia piersi. Ogólnie rzecz biorąc, chirurg szacuje ilość tkanki piersi i tkanki tłuszczowej, która będzie musiała zostać usunięta podczas zabiegu. Jeśli usunięcie tkanki tłuszczowej jest wymagane w celu złagodzenia objawów u pacjentki, operacja zmniejszenia piersi jest uważana za medycznie konieczną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *