Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest trwałe?

Operacja zmniejszenia piersi u mężczyzn - jaki jest jej koszt?

Być może zastanawiałaś się czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest trwałe czy nie. Możesz zastanawiać się, czy powoduje on blizny, przyciemnienie koloru lub nierównomierne blaknięcie. W tym artykule omówimy proces, jak to działa i ewentualne ryzyko. W końcu nie chcesz skończyć ze śladem po makijażu permanentnym.

To trwały proces

Proces laserowego usuwania makijażu permanentnego obejmuje użycie lasera do usunięcia makijażu permanentnego z twarzy. Stosowane lasery są Q-switch i są bezpieczne dla wszystkich typów skóry. Jednakże, kolor makijażu i kolor skóry może wpłynąć na wyniki. Jaśniejsza skóra będzie miała większe trudności z usunięciem pigmentu. W związku z tym ważne jest, aby ustawić realistyczne oczekiwania przed poddaniem się procedurze – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony beautyandwellness.pl.

Powoduje blizny

Podczas gdy laserowe usuwanie makijażu permanentnego może pozostawić trwałe blizny na skórze, odpowiednia pielęgnacja może zminimalizować to ryzyko. Unikanie światła słonecznego, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i pozostawanie tak zdrowym, jak to tylko możliwe, to świetne sposoby na zmniejszenie wyglądu blizn. Należy również stosować krem minimalizujący blizny kilka razy dziennie przez kilka tygodni po zabiegu.

Powoduje przyciemnienie koloru

Istnieje kilka możliwych powodów przyciemnienia koloru tatuażu po zabiegu laserowym. Jednym z nich jest to, że skóra jaśniejszej osoby zawiera mniej melaniny, rodzaju pigmentu, który może być łatwo namierzony przez laser. Z drugiej strony, ciemniejsze osoby mają większe trudności z odróżnieniem pigmentu od skóry, dlatego laser może nie być w stanie odpowiednio wycelować w pigment.

Powoduje nierównomierne blaknięcie

Istnieje kilka czynników, które mogą powodować nierównomierne blaknięcie po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego. Należą do nich ilość ekspozycji na słońce, wiek i rodzaj skóry. Ponadto styl życia i produkty stosowane na skórę mogą wpływać na proces blaknięcia.

Powoduje zmiany kolorystyczne

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego może powodować paradoksalne przyciemnienie koloru pigmentu. Efekt ten jest częstszy w przypadku jasnych pigmentów. Uważa się, że dzieje się tak z powodu odmiennego stanu utlenienia żelaza. W przypadku, gdy pigment staje się czarny, konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Wymaga wielu sesji

Jeśli masz tatuaż lub chcesz usunąć projekt makijażu permanentnego, prawdopodobnie będziesz potrzebować wielu sesji. Proces jest podobny do usuwania tatuażu – atrament jest rozbijany na małe cząstki przez energię lasera. Dzięki temu układ odpornościowy może usunąć tusz. Zabiegi laserowe powodują również minimalne uszkodzenia skóry.

Jest niezwykle szybki

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest szybką, bezbolesną procedurą. W zależności od wielkości leczonego obszaru i tego, czy konieczne są przeszczepy skóry, zabieg może kosztować od 500 do 1000 dolarów. Zanim zdecydujesz się na zabieg, najlepiej porozmawiać z osobami, które już go wykonały i zapytać o ryzyko i skutki uboczne.

To bezpieczne

Zanim poddasz się laserowemu usuwaniu makijażu permanentnego, powinnaś upewnić się, że Twój typ skóry i kolor makijażu mogą być traktowane bezpiecznie. Twój lekarz będzie mógł stwierdzić, czy usuwanie makijażu będzie miało jakiekolwiek negatywne skutki uboczne. Ponadto, powinnaś mieć realistyczne oczekiwania co do zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *