Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi – jaki jest koszt sesji?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi - jaki jest koszt sesji?

Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu. Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest rodzaj lasera, który jest używany. Zazwyczaj używany jest laser Q-switch. Koszt sesji zależy od użytego lasera i liczby niezbędnych sesji.

YAG laser nanosekundowy

Nd: YAG lasery nanosekundowe mogą skutecznie usunąć makijaż permanentny brwi. Lasery te mają dwie długości fali, z których jedna ma długość 1,064 nm, a druga 532 nm. Lasery te wytwarzają impulsy o wielkości plamki 3 mm i fluencji od czterech do czterech i pół J/cm2.

Metoda ta jest stosunkowo bezpieczna, ale niesie ze sobą pewne ryzyko skutków ubocznych i powikłań medycznych. W rzadkich przypadkach może prowadzić do powstania blizn przerostowych, keloidów i martwicy powiek. Kolor skóry niektórych osób może być wrażliwy na działanie lasera. Pacjenci muszą być również świadomi, że usuwanie makijażu permanentnego zajmie więcej niż jedną lub dwie sesje.

Ten laser wykorzystuje krótki impuls do selektywnego niszczenia pigmentu w skórze. Jest on szczególnie skuteczny w przypadku głęboko osadzonych i wielokolorowych tatuaży, ponieważ działa na różnych długościach fal. Laser rozjaśnia również pigmenty bez szkody dla skóry.

Laser Q-switched

Laser Q-switched to skuteczna metoda usuwania makijażu brwi. Proces ten jest nieinwazyjny i nie wymaga przestojów. Jednak procedura może być dość drogie. Jedna sesja może kosztować od 300 do 1000 dolarów. Cena zależy od rodzaju zabiegu, który otrzymujesz, obszaru, który leczysz i liczby sesji, których potrzebujesz.

Generalnie, laser Q-switch jest używany do usuwania makijażu permanentnego. Makijaż powinien być usuwany przez wykwalifikowanego lekarza laserowego, który ma doświadczenie w usuwaniu tego rodzaju makijażu permanentnego. Przed poddaniem się zabiegowi należy wykonać próbne ujęcie, aby zabieg był skuteczny. Należy również uzyskać próbkę obszaru leczenia, aby można było zobaczyć wynik. Ponadto, trzeba będzie nosić ochronę oczu. Można użyć jednorazowych naklejek na oczy lub metalowych okularów ochronnych, ale wymagane są również specjalne osłony wewnątrzgałkowe na oczy.

Usuwanie roztworem soli

Usuwanie roztworem soli jest alternatywą dla laserowego usuwania brwi i innych obszarów, gdzie pigment jest nakładany na stałe. Proces jest podobny do wdrażania pigmentu, ale wykorzystuje roztwór soli fizjologicznej zamiast lasera do rozjaśnienia pigmentu. Pełne usunięcie będzie wymagało do trzech sesji, a więcej spotkań będzie potrzebne, jeśli pigment jest wyjątkowo głęboki. Częściowe usunięcie, z drugiej strony, będzie wymagać tylko jednej sesji. Usuwanie solą fizjologiczną jest idealne dla mniejszych tatuaży i do usuwania niechcianego makijażu permanentnego brwi. Może być również stosowane do usuwania niesymetrycznych brwi i migracji pigmentu.

Usuwanie soli fizjologicznej wykorzystuje roztwór wstrzykiwany do skóry, podobny do tuszu do tatuażu. Roztwór jest bezpieczny do stosowania na większości części ciała, ale tatuaże eyeliner muszą być unikane podczas leczenia. Oprócz tego, że roztwór nie jest selektywny pod względem koloru, zawiera również składnik zapobiegający powstawaniu blizn, który pomaga zminimalizować blizny po usunięciu.

Wymagane kilka sesji

Istnieje kilka zagrożeń związanych z laserowym permanentnym usuwaniem makijażu brwi. Największym ryzykiem jest porażka człowieka. Jeśli wybierzesz zły kolor, pigment może zostać ponownie wchłonięty przez skórę, a to może spowodować negatywne reakcje. Ponadto należy stosować się do zaleceń technika, np. nie opalać skóry, nie palić papierosów, nie mieć zniszczonej słońcem powieki.

W zależności od rozmiaru, koloru i lokalizacji tatuażu, może być potrzebnych kilka sesji. Czas pomiędzy sesjami zależy od tego, jak dużo pigmentu zostało wstrzyknięte. Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba od dwóch do pięciu sesji. Podczas pierwszej sesji może wystąpić niewielki dyskomfort. Następnie większość niepożądanych efektów zniknie po kilku tygodniach.

Ryzyko związane z

Najczęstszym ryzykiem związanym z laserowym usuwaniem makijażu permanentnego są blizny, które mogą wynikać z niewłaściwej techniki lub nieprzeszkolonego technika. Podobnie, przy użyciu niewłaściwego typu barwnika lub lasera o niewłaściwej długości fali może dojść do powstania blizn. Inne zagrożenia to infekcje i niewłaściwa higiena. Czynniki te sprawiają, że konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem przed zdecydowaniem się na laserowe usuwanie makijażu permanentnego.

Ryzyko związane z usuwaniem tatuażu brwi jest minimalne, ale ważne jest, aby wybrać doświadczonego praktyka. Ten profesjonalista omówi z Tobą opcje przed poddaniem się procedurze, odpowie na Twoje pytania i zapewni najlepszy możliwy wynik. Dodatkowo, doświadczony praktyk użyje odpowiedniego lasera i ustawień, aby zminimalizować wszelkie potencjalne ryzyko.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *