Czy możliwe jest wykonanie zabiegu zmniejszenia piersi w ramach refundacji?

Czy możliwe jest wykonanie zabiegu zmniejszenia piersi w ramach refundacji?

Istnieje kilka różnych sposobów na uzyskanie zwrotu kosztów redukcji piersi, ale powinnaś najpierw wiedzieć, że konto elastycznego wydatkowania o ograniczonym przeznaczeniu lub konto elastycznego wydatkowania na opiekę nad osobami zależnymi nie pokryje kosztów tego zabiegu. Należy sprawdzić w swojej firmie ubezpieczeniowej, czy zabieg zmniejszenia piersi jest objęty ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie zdrowotne nie pokrywa kosmetycznych redukcji piersi

Jeśli myślisz o poddaniu się operacji kosmetycznej redukcji piersi, ważne jest, aby zapytać swoją firmę ubezpieczeniową, czy pokrywa takie procedury. Niektórzy ubezpieczyciele wymagają od pacjentów przedstawienia serii dokumentacji medycznej potwierdzającej konieczność przeprowadzenia zabiegu. Możesz uzyskać taką dokumentację od swojego lekarza rodzinnego lub chirurga plastycznego. Jeśli objawy, których doświadczasz są uporczywe, firmy ubezpieczeniowe z większym prawdopodobieństwem zatwierdzą zabieg.

Operacja zmniejszenia piersi jest bezpieczną procedurą, która może poprawić ogólny stan zdrowia. Może wyeliminować dyskomfort spowodowany dużymi piersiami, które mogą wpływać na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Może również poprawić Twój udział w sporcie i ćwiczeniach. W niektórych przypadkach, procedura może pomóc złagodzić objawy spowodowane przez bóle pleców i sztywne ramiona. Ryzyko związane z kosmetyczną operacją zmniejszenia piersi jest stosunkowo minimalne i można je łatwo kontrolować.

Uzyskanie zmniejszenia piersi pokrywane przez Medicare

Możesz uzyskać operację zmniejszenia piersi pokrywaną przez Medicare, jeśli masz pewne warunki medyczne. Większość kobiet, które kwalifikują się do Medicare może mieć zabieg wykonany w szpitalu lub w warunkach ambulatoryjnych. Jednakże, będziesz odpowiedzialna za potrącenie i wszelkie współubezpieczenia związane z procedurą. Kasa chorych dostarczy Pani informacji potrzebnych do zrozumienia zakresu dostępnego ubezpieczenia.

Należy pamiętać, że koszty operacji zmniejszenia piersi różnią się w zależności od planu, dlatego należy sprawdzić u swojego ubezpieczyciela, jakie są dokładne koszty. Niektóre plany Medicare pokryją pełny koszt zabiegu. Inne pokryją tylko jego część, natomiast plany Medicare Advantage pokrywają cały koszt.

Jeśli masz problemy z piersiami, które uniemożliwiają Ci prawidłowe noszenie stanika, możesz kwalifikować się do zabiegu zmniejszenia piersi pokrywanego przez Medicare. Procedura ta nie jest koniecznością medyczną, ale kobiety z dużymi piersiami mogą cierpieć na uporczywy ból pleców i ramion. Zmniejszenie piersi jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet z dużymi piersiami, które powodują ciągły ból pleców lub ramion.

Chociaż możesz być w stanie uzyskać zmniejszenie piersi pokryte przez Medicare, będziesz musiała złożyć wniosek o uprzednią autoryzację do programu Medicare. Jeśli spełniasz wymagania, Medicare może zatwierdzić procedurę i będziesz musiała zapłacić tylko swój udział własny i współubezpieczenie. Niektóre plany Medicare Advantage Plans mogą oferować również dodatkowe świadczenia.

Przed zabiegiem lekarz będzie musiał wykonać kilka badań, aby ustalić, czy jest Pani dobrym kandydatem. Obejmuje to badanie piersi, mammografię i inne badania laboratoryjne. Badania te pomogą lekarzowi określić, czy jesteś dobrą kandydatką do zabiegu i pomogą ci się do niego przygotować.

Zmniejszenie piersi pokryte przez Medigap

Medigap, czyli ubezpieczenie uzupełniające Medicare, pokrywa koszty zmniejszenia piersi, jeśli jest to medycznie konieczne. Pokrycie to różni się od tego, które zapewnia oryginalny Medicare, który nie pokrywa operacji zmniejszenia piersi. Medicare pokrywa jednak leki na receptę. Dopóki zabieg jest wykonywany w warunkach szpitalnych, prawdopodobnie zostanie pokryty.

Zmniejszenie piersi jest częstym zabiegiem dla kobiet, które mają duże piersi. Stan ten, znany również jako ginekomastia, może powodować ból pleców i inne problemy fizyczne. Duże piersi mogą również powodować nadmierną potliwość, co może prowadzić do infekcji skóry. Kobiety mogą uzyskać zmniejszenie piersi w ramach Medigap, aby zmniejszyć dyskomfort związany z dużymi piersiami.

Jednak Medicare nie pokrywa kosztów zmniejszenia piersi, dlatego przed zdecydowaniem się na zabieg należy rozważyć koszt operacji. Ten rodzaj operacji jest bardzo drogi, więc ważne jest, aby zrozumieć, że Medicare nie pokryje go. Należy zrozumieć, że ta procedura nie jest uważana za kosmetyczną, więc nie jest pokryta przez Medicare.

Zanim będzie można uzyskać pokrycie redukcji piersi, należy najpierw skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem i dowiedzieć się, czy procedura jest pokryta. Ubezpieczyciel powie ci, jakie są wymagania i jakie formy dowodu będą akceptować. Niektóre polisy wymagają, aby lekarz określił, czy operacja jest konieczna z medycznego punktu widzenia. Inne będą wymagały, abyś najpierw poddał się leczeniu niechirurgicznemu, np. fizykoterapii lub terapii mięśniowo-szkieletowej. Dodatkowo, może być konieczne przedstawienie dowodu, że odczuwasz ból w danym miejscu przez sześć miesięcy. Może być nawet konieczne dostarczenie dowodu na istnienie infekcji w skórze lub innych problemów zdrowotnych.

Aby redukcja piersi została pokryta przez Medicare, musisz spełnić pewne kryteria. Większość planów wymaga dwóch lub więcej raportów od specjalistów kierujących. Być może trzeba będzie poczekać od sześciu do dwunastu miesięcy, aby sprawdzić, czy ubezpieczenie zapłaci za zabieg.

Odwoływanie się od odmowy pokrycia

Jeżeli odmówiono Ci pokrycia kosztów redukcji piersi, masz prawo do odwołania się od decyzji. Możesz to zrobić na różnych poziomach apelacji. Możesz dostarczyć listy od specjalistów medycznych na poparcie swojej sprawy. Ponadto powinnaś napisać o bólu i efektach ubocznych, których doświadczyłaś z powodu dużych piersi. Opisz swoje objawy i podkreśl przewlekłe fizyczne objawy choroby. Jeśli musiałaś poddać się operacji zmniejszenia piersi, powinnaś również załączyć list od pracownika medycznego na poparcie swojej sprawy.

Jeśli Twój plan ubezpieczeniowy nie pokrywa całej procedury, możesz zadzwonić do biura lekarskiego i wyjaśnić sytuację. Przedstawiciel ubezpieczeniowy poda Państwu adres, pod którym można złożyć odwołanie. Upewnij się, że zachowasz kopię korespondencji. Jeśli przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej popełni błąd w decyzji, można zadzwonić do biura lekarskiego i powiedzieć mu o tym. Być może będą oni w stanie naprawić ewentualne błędy.

Jeśli nie są Państwo zadowoleni z wewnętrznego procesu odwoławczego firmy ubezpieczeniowej, mogą Państwo złożyć odwołanie zewnętrzne. Odwołanie to zostanie rozpatrzone przez niezależną stronę trzecią. Jeśli Państwa sprawa jest pilna, mogą Państwo chcieć najpierw złożyć odwołanie zewnętrzne. Możesz również złożyć wniosek o przyspieszony przegląd. Oznacza to, że zespół odwoławczy rozpatrzy Pana(i) odwołanie w ciągu 72 godzin.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *