Czy zabieg zmniejszenia piersi można wykonać przed porodem?

Czy zabieg zmniejszenia piersi można wykonać przed porodem?

Zbyt duże piersi mogą być bolesne i mogą powodować zaburzenia skóry w fałdzie podramiennym. Zabieg zmniejszenia piersi może pomóc złagodzić ten ból i dyskomfort. Zabieg ten można wykonać przed lub po porodzie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ryzyku i korzyściach wynikających z operacji zmniejszenia piersi.

Ryzyko operacji zmniejszenia piersi

Przed porodem kobiety, które chcą mieć zmniejszone piersi, mogą wybierać pomiędzy dwoma powszechnymi zabiegami chirurgicznymi – część ta jest zasługą autora portalu beautyeducenter.pl. Pionowa i odwrócona T redukcja piersi wykorzystuje małe nacięcia wokół otoczki i fałdy pod piersią. Za pomocą tych nacięć chirurg usuwa nadmiar skóry i tłuszczu. Pionowa redukcja piersi może również obejmować repozycjonowanie sutków. Ten rodzaj operacji jest bardziej efektywny dla kobiet, które chcą mieć mniejsze, ale jędrniejsze piersi.

Przed poddaniem się operacji zmniejszenia piersi należy omówić z lekarzem swoją historię medyczną. Dzięki temu będzie on mógł ocenić ryzyko związane z tym zabiegiem. Należy również omówić wszelkie problemy emocjonalne, które możesz mieć ze swoimi piersiami. Zapewni to, że otrzymujesz najlepsze możliwe wyniki z operacji.

Innym potencjalnym ryzykiem operacji zmniejszenia piersi przed porodem jest utrata produkcji mleka i zmniejszenie wrażliwości sutków. Chociaż rzadko zdarza się, aby operacja zmniejszenia piersi wpływała na laktację, warto wiedzieć, że może ona wpłynąć na możliwość karmienia piersią. Na szczęście operacja zmniejszenia piersi wykonana przed porodem może pomóc Ci zachować jak najbardziej naturalne piersi, a także uniknąć dodatkowych operacji w późniejszym czasie.

Po zabiegu zmniejszenia piersi powinnaś spodziewać się, że przez kilka dni będziesz odczuwać pewien ból. Po zabiegu może być konieczne stosowanie leków przeciwbólowych, aby pomóc Ci opanować ból. Lekką aktywność można rozpocząć zaraz po zabiegu, chociaż chirurg doradzi Ci, abyś unikała czynności, które mogą zwiększyć ryzyko powstania blizn. Ogólnie rzecz biorąc, po miesiącu lub dwóch powinieneś być w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk i drętwienie. Na szczęście te efekty uboczne są łagodne i tymczasowe. W ciągu dwóch do trzech tygodni można powrócić do normalnej aktywności, ale przez kilka dni należy liczyć się z dużym zmęczeniem. W tym czasie należy ograniczyć swoją aktywność do delikatnego zginania, pływania i rozciągania. Podczas rekonwalescencji należy nosić biustonosz. Z nacięcia chirurgicznego może wyciekać niewielka ilość płynu, ale powinien on ustąpić po kilku dniach. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nietypowe objawy, skontaktuj się z lekarzem.

Inną powszechną obawą związaną z operacją zmniejszenia piersi są trudności w karmieniu piersią po zabiegu. Eksperci nie są jednak zgodni co do zasadności tej obawy. Podczas gdy niektóre badania wykazują, że sukces karmienia piersią jest niższy niż w populacji ogólnej, inne sugerują podobne wskaźniki sukcesu. Optymalny wiek dla operacji zmniejszenia piersi to okres po porodzie, a przed spadkiem hormonów, który występuje podczas menopauzy.

Objawy operacji zmniejszenia piersi

W pierwszych dniach i tygodniach po operacji zmniejszenia piersi możesz spodziewać się bólu i obrzęku. Mogą też pojawić się blizny, które z czasem zanikają. Przez kilka tygodni po zabiegu powinnaś unikać intensywnej aktywności fizycznej. Może również wystąpić drętwienie lub utrata czucia w klatce piersiowej.

Operacja trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Po operacji może być konieczne spędzenie nocy lub dwóch w szpitalu. Może być potrzebna osoba, która odwiezie Pana/Panią do domu i pozostanie z Panem/Panią przez pierwszą noc. Prawdopodobnie w piersi będzie Pani miała mały opatrunek lub rurkę drenażową.

Kolejną obawą związaną z zabiegiem zmniejszenia piersi przed porodem jest to, jak wpłynie on na karmienie piersią. Powinnaś skonsultować się z lekarzem, jeśli planujesz karmienie piersią. Zmniejszenie piersi może spowodować usunięcie obszaru sutka, co może wpłynąć na możliwość karmienia piersią. Należy również rozważyć ryzyko i korzyści związane z zabiegiem przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu. Przed wykonaniem zabiegu należy omówić te obawy z chirurgiem.

Lekarz zada Ci pytania dotyczące Twojej historii medycznej i powodów, dla których rozważasz operację zmniejszenia piersi. Powinnaś być całkowicie szczera co do powodów poddania się zabiegowi. Powinnaś również otwarcie mówić o wszelkich problemach emocjonalnych, jakie możesz mieć w związku z rozmiarem swoich piersi. Dobry chirurg zapyta Cię również o wszelkie przyjmowane leki. Przed zabiegiem chirurg może poprosić Cię o zaprzestanie przyjmowania niektórych leków.

Operacja zmniejszenia piersi może spowodować obrzęk i dyskomfort. Powinnaś być świadoma tych potencjalnych zagrożeń i być na nie przygotowana. Podczas tego zabiegu chirurg wykona małe nacięcie w Twojej piersi. Dzięki temu zostanie usunięty nadmiar skóry i tkanki gruczołowej. Chirurg może również usunąć tłuszcz, co może spowodować bardziej widoczne blizny.

Operacja zmniejszenia piersi może być wykonana zarówno przed, jak i po ciąży. Jeśli jednak planujesz karmienie piersią, powinnaś poczekać z operacją co najmniej rok przed planowanym urodzeniem dziecka. Ciąża i karmienie piersią znacznie zmieniają piersi, a wcześniejsza operacja zmniejszenia może spowodować znaczne zmiany w ich wielkości i kształcie.

Czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi

Po operacji zmniejszenia piersi okres rekonwalescencji może trwać od dwóch tygodni do sześciu tygodni. To będzie się różnić w zależności od każdego pacjenta, więc ważne jest, aby zrozumieć, co się spodziewać przed czasem. Kobiety prowadzące siedzący tryb życia mogą potrzebować tylko jednego tygodnia wolnego od pracy, natomiast kobiety aktywne mogą potrzebować nawet dwóch tygodni.

Przed zabiegiem chirurg dokona pomiarów i zrobi zdjęcia piersi. Omówi Twoje cele związane z operacją i odpowie na wszelkie pytania. Konieczne będzie również wykonanie badania mammograficznego i badania piersi. Chirurg zapyta także o przyjmowane leki i nawyki palenia. W niektórych przypadkach przed operacją trzeba będzie rzucić palenie i zaprzestać przyjmowania niektórych leków. Po operacji trzeba będzie także wziąć wolne od pracy.

Zdrowa dieta jest niezbędna do powrotu do zdrowia po operacji. Pokarmy wysokobiałkowe sprzyjają szybszemu gojeniu. Ciemne zielenie liściaste i grillowany kurczak są zarówno doskonałymi opcjami dla zamienników posiłków. Aby zapobiec obrzękowi i bólowi, przestrzegaj pooperacyjnych instrukcji chirurga dotyczących witamin i minerałów.

Po operacji będziesz musiał odpoczywać przez około tydzień przed powrotem do pracy. Przez dwa do trzech tygodni po operacji może być potrzebna pomoc w wykonywaniu codziennych czynności. Ponadto przez okres od trzech do sześciu tygodni należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych. W tym czasie nie będziesz mógł prowadzić samochodu.

Jeśli planujesz w przyszłości urodzenie dziecka, rozważ poddanie się operacji zmniejszenia piersi przed posiadaniem potomstwa. Ciąża może spowodować powiększenie się piersi i może negatywnie wpłynąć na wyniki zabiegu. Jeśli planujesz karmić piersią, musisz odczekać co najmniej trzy miesiące po operacji, aby piersi mogły się zagoić.

Istnieje kilka powodów, dla których kobieta może potrzebować operacji zmniejszenia piersi przed porodem. Po pierwsze, rozmiar piersi zmieni się w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Może to wpłynąć na Twoją zdolność do karmienia piersią, a także na kształt piersi. Być może będziesz chciała poddać się innemu rodzajowi leczenia chirurgicznego, aby skorygować ten problem.

Koszt operacji zmniejszenia piersi

Operacja zmniejszenia piersi jest zabiegiem elektywnym, który usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z piersi. Zmienia również kształt otoczki. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i trwa od dwóch do czterech godzin. Czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj od dwóch do sześciu tygodni. Zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko. Stosowane jest znieczulenie ogólne.

W zależności od chirurga, operacja zmniejszenia piersi może kosztować od 7 700 do 9 700 dolarów. Ubezpieczenie może pokryć koszt tej procedury, jeśli zabieg jest uważany za rekonstrukcyjny. Jest również możliwe, aby uzyskać finansowanie dla tej procedury. Należy jednak przestrzegać zasad polityki i procedur swojego ubezpieczyciela zdrowotnego.

Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi przed porodem, upewnij się, że ubezpieczyciel pokryje koszty zabiegu. Twoja kasa chorych może pokryć część lub całość kosztów, w tym honorarium anestezjologa. Ponadto, większość planów zdrowotnych pokrywa większość zabiegów chirurgii plastycznej, jeśli są one niezbędne z medycznego punktu widzenia. Upewnij się, że przed zabiegiem omówisz z chirurgiem swoją historię medyczną, aby mieć pewność, że otrzymasz najlepszą opiekę.

Operacja zmniejszenia piersi jest zabiegiem chirurgicznym, który może złagodzić ból pleców i ramion oraz poprawić kształt i położenie piersi. Po pełnym okresie rekonwalescencji możesz wrócić do normalnej rutyny ćwiczeń. Po tym zabiegu powinnaś zauważyć dużą różnicę w okolicy klatki piersiowej.

Po operacji zmniejszenia piersi, spędzisz dwie do trzech godzin w sali pooperacyjnej. Następnie zostaniesz wypisana. Lekarz wyśle Cię również do domu z receptami na uśmierzenie bólu i nudności. Prawdopodobnie będziesz miała jakieś blizny, ale z czasem zanikają. Zabieg może być wykonany w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym. Prawdopodobnie będzie Pani musiała wziąć jeden do dwóch tygodni wolnego od pracy po zabiegu i będzie Pani potrzebowała wizyt kontrolnych przez kilka tygodni po zabiegu.

Po zabiegu przez dwa do trzech tygodni będzie Pani/Pan odczuwać ból. Może również wystąpić pewne zdrętwienie piersi. Jednak ustąpi to w ciągu kilku tygodni. Ponadto przez około dwa tygodnie powinna Pani odpoczywać od aktywności fizycznej. Po tym czasie można powrócić do lekkich czynności. Należy jednak unikać forsownych ćwiczeń, schylania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów przez około cztery tygodnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *