Redukcja piersi – Co powinnam wziąć pod uwagę przed poddaniem się zabiegowi redukcji piersi?

Redukcja piersi - Co powinnam wziąć pod uwagę przed poddaniem się zabiegowi redukcji piersi?

Istnieje kilka czynników, które powinnaś rozważyć przed poddaniem się zabiegowi zmniejszenia piersi. Należą do nich: upewnienie się, że Twoje piersi przestały rosnąć, konsultacja z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym oraz odczekanie, aż ustąpi ból i wrażliwość. Przestrzeganie tych wskazówek pomoże Ci przygotować się do operacji i pomoże Ci uniknąć pewnych zagrożeń.

Upewnij się, że Twoje piersi skończyły rosnąć zanim poddasz się zabiegowi redukcji piersi

Istnieje wiele różnych powodów, dla których ktoś chciałby zmniejszyć rozmiar swoich piersi. W niektórych przypadkach powodem może być ból, a w innych przypadkach może to być po prostu ze względu na rozmiar piersi. Tak czy inaczej, ważne jest, aby upewnić się, że nie jesteś już na etapie, w którym twoje piersi powodują ból – informacja ta pochodzi od redakcji strony kielpin-wet.pl.

Skonsultuj się z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym

Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego chirurga plastycznego. Ten profesjonalista nie tylko będzie miał niezbędne szkolenie i doświadczenie w zakresie zmniejszania piersi, ale także będzie w stanie powiedzieć, czy procedura pomoże Ci poczuć się zdrowiej. Chirurg plastyczny powinien być szanowany przez innych chirurgów plastycznych, a także powinien być w stanie zapewnić Ci dokładne wyjaśnienie procesu chirurgicznego.

Zanim wybierzesz chirurga plastycznego, upewnij się, że przeczytasz opinie pacjentów, aby upewnić się, że będziesz miał najlepsze wyniki. Upewnij się, aby dowiedzieć się, czy chirurg jest board-certified. Ta certyfikacja pokazuje, że lekarz przeszedł rygorystyczne standardy członkostwa. Oprócz certyfikacji zarządu, należy szukać chirurga, który otrzymał kilka wyróżnień i otrzymał szkolenie od renomowanych instytucji.

Twoja pierwsza wizyta z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym będzie trwała około 45-60 minut i będzie obejmowała konsultację. W tym czasie omówisz z chirurgiem swoje cele i obawy. Pamiętaj, aby wspomnieć o obszarach, które powodują ból, a także o wszelkich lekach, które możesz przyjmować. W tym czasie chirurg zapozna się również z Twoją historią medyczną i oceni Twoją kandydaturę do zmniejszenia piersi.

Twój chirurg plastyczny zbada Twoje piersi i dokona pomiarów. Wykona również zdjęcia przed i po zabiegu, aby upewnić się, że wszystko wygląda prawidłowo. Twój chirurg plastyczny omówi z Tobą konkretną metodę operacyjną, jak również wszelkie komplikacje i ryzyko, które mogą być związane z zabiegiem.

Unikaj niektórych leków

Niektóre leki mogą zakłócać proces zmniejszania piersi, dlatego przed ich zażyciem należy skonsultować się z chirurgiem. Na przykład aspiryna lub ibuprofen mogą zwiększyć krwawienie i wpłynąć na proces gojenia. Ponadto nie powinnaś przyjmować kofeiny ani innych substancji, które mogą opóźnić Twój powrót do zdrowia. Po operacji można wrócić do normalnej diety, ale ważne jest, aby przez dwa tygodnie unikać alkoholu i niektórych leków przeciwbólowych.

Lekarz może przepisać antybiotyki, aby zmniejszyć ryzyko infekcji. Należy zaprzestać przyjmowania tych leków na co najmniej dwa tygodnie przed operacją. Mogą one bowiem powodować nieregularne krwawienia, siniaki lub ścieńczenie skóry. Leki te mogą również spowolnić proces gojenia i skomplikować zabieg.

Oprócz leków przepisanych przez lekarza, należy unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych lub suplementów ziołowych w ciągu dwóch tygodni przed i po zabiegu. Mogą one wpływać na proces gojenia i mogą sprawić, że operacja będzie bardziej ryzykowna. Podczas gdy Tylenol jest dopuszczalny, nie należy przyjmować żadnych innych leków przeciwzapalnych przed operacją. Może Pani również chcieć uniknąć leków rozrzedzających krew.

Przed operacją należy szczerze porozmawiać z chirurgiem o historii swojego zdrowia. Wyjaśnij powody, dla których chcesz się poddać zabiegowi zmniejszenia piersi. Upewnij się, że chirurg rozumie Twoje emocjonalne i fizyczne obawy związane z rozmiarem piersi.

Czas powrotu do zdrowia

Czas powrotu do zdrowia po operacji zmniejszenia piersi zależy od zakresu operacji i tempa gojenia się organizmu. W większości przypadków można powrócić do normalnej aktywności w ciągu tygodnia lub dwóch. Przez pierwszy tydzień lub dwa tygodnie należy zachować ostrożność, a następnie można powrócić do codziennych czynności. Około tygodnia po zabiegu można powrócić do lekkich czynności, takich jak prowadzenie samochodu czy pływanie. Po tym czasie należy uważać na piersi i unikać forsownych aktywności.

Twój lekarz przepisze Ci środek przeciwbólowy i przepisze receptę, która pomoże Ci poradzić sobie z bólem. Powinnaś także odpoczywać, nie chodzić na siłownię i unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów przez pierwszy tydzień lub dwa. Twój lekarz dostarczy Ci również specjalne instrukcje dotyczące Twojego powrotu do zdrowia. Najprawdopodobniej zaleci noszenie specjalistycznego prześcieradła i stosowanie kremu miejscowego w celu zmniejszenia ewentualnego obrzęku. Należy również ograniczyć aktywność przez trzy do czterech tygodni po zabiegu, aby zminimalizować blizny.

Kilka tygodni po operacji, Twoje nacięcia będą się goić. Przez kilka dni po zabiegu należy powstrzymać się od palenia papierosów i przez pierwsze dwa tygodnie unikać spożywania alkoholu. Należy również starać się tak zorganizować swój plan dnia, aby pozostawić wystarczająco dużo czasu na odpoczynek. Jeśli to możliwe, należy unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i starać się spać w pozycji pionowej. Koszt

Operacja zmniejszenia piersi może być kosztowna, dlatego zanim zdecydujesz się na zabieg, powinnaś być świadoma wszystkich wydatków. Niektórzy chirurdzy kosmetyczni oferują ubezpieczenie, więc należy zapytać o to. Niektóre firmy oferują również opcje finansowania. Należy jednak uważać na chirurgów oferujących wyjątkowo niskie ceny i zdecydować się na droższe metody, jeśli Twoje finanse nie są w stanie pokryć kosztów.

Możesz spodziewać się, że za zabieg zmniejszenia piersi zapłacisz około pięciu do siedmiu tysięcy dolarów. Cena ta będzie obejmować opłaty za znieczulenie, opłaty za ośrodek oraz honorarium chirurga. Koszty chirurgiczne mogą być wyższe, jeśli masz bardzo duże piersi, które wymagają więcej pracy, aby usunąć tkankę i zmienić kształt obszaru sutków. Twój lekarz będzie w stanie podać Ci lepszy szacunek po konsultacji w gabinecie.

Aby ubiegać się o pokrycie kosztów, należy skontaktować się z ubezpieczycielem i przedstawić zaświadczenia lekarskie. Twój ubezpieczyciel wymieni wymagania i akceptowalne formy dowodów, które należy przedłożyć. Pamiętaj, aby we wniosku wspomnieć o utracie wagi i obwodzie klatki piersiowej. Kasa chorych będzie musiała przejrzeć te dokumenty przed podjęciem decyzji o opłaceniu lub nie zabiegu.

Jeżeli ubezpieczenie obejmuje chirurgię kosmetyczną, operacja zmniejszenia piersi prawdopodobnie zostanie pokryta przez ubezpieczyciela. Może być jednak konieczne przedłożenie listu wyjaśniającego, dlaczego operacja jest konieczna z medycznego punktu widzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *