Mezoterapia skóry głowy, czyli jak zahamować wypadanie włosów?

mezoterapia skóry głowy

Łysienie to nie tylko męski problem. Coraz więcej kobiet zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów. Jeśli szukasz skutecznej metody leczenia, zgłoś się do specjalisty, np. dermatologa lub trychologa. Przyczyna wypadania włosów bardzo często tkwi w skórze głowy, o którą należy odpowiednio zadbać, aby pobudzić cebulki włosów do wzrostu. Wyjaśniamy, na czym polega mezoterapia skóry głowy i jakie może przynieść korzyści.

Co to jest mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia igłowa to medyczna kuracja, która polega na dostarczaniu do środkowej warstwy skóry (mezodermy) aktywnych składników odżywczych. Zastosowane substancje trafiają wprost do mieszka włosowego – wspomagają odmładzanie skóry głowy i przyczyniają się do odrastania włosów. Poprzez bezpośrednie ukierunkowanie na mieszki włosowe w skórze, transdermalne zastosowanie mezoterapii pozwala na leczenie łysienia u jego źródła.

Na czym polega mezoterapia na włosy Dr Cyj?

Zabieg Dr Cyj to szczególny rodzaj mezoterapii, z którego skorzystasz w Klinice Miracki w Katowicach. Jest to unikalny zabieg wykorzystujący preparat peptydowy, który wspomaga odrost włosów, ale także zatrzymuje proces ich wypadania. W składzie tego koktajlu znajduje się siedem zróżnicowanych peptydów oraz kwas hialuronowy. Takie połączenie pozwala na pobudzenie mikrokrążenia skóry głowy, odżywienie mieszków włosowych oraz stymulowanie komórek do namnażania. Składniki zawarte w preparacie mają również działanie ochronne – hamują niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Wysoka skuteczność zabiegu wynika również z innowacyjnej technologii „przedłużonego uwalniania substancji aktywnych”, co oznacza długotrwałe oddziaływanie zastosowanych składników. Mezoterapia skóry głowy preparatem Dr Cyj przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn, zmagających się z łysieniem o różnym podłożu.

Czy mezoterapia na włosy jest skuteczna?

W badaniu przeprowadzonym u kobiet z łysienie androgenowym stwierdzono, że aż u 54% mezoterapia skóry głowy przyniosła widoczne efekty w postaci zahamowania wypadania włosów. Dlaczego metoda ta jest taka skuteczna? Należy wskazać co najmniej kilka powodów:

  • Bezpośrednia droga dostarczania składników do skóry właściwej – substancje pobudzające wzrost włosów trafiają wprost do źródła problemu i od razu mogą rozpocząć procesy naprawcze.
  • Stymulacja mieszków włosowych – mezoterapia skóry głowy pobudza wytwarzanie czynników wzrostu w keratynocytach (komórkach naskórka), które są kluczowe w promowaniu wzrostu i odrastania włosów.
  • Wzmocnienie bariery ochronnej skóry głowy – mezoterapia działa na skórę głowy odmładzająco. Nakłuwanie skóry sprzyja angio- i waskulogenezie, czyli powstawaniu nowych naczyń krwionośnych. Stymuluje też namnażanie keranocytów, które sprzyjają wzrostowi grubszych i dłuższych włosów.
  • Łagodzenie stanów zapalnych skóry głowy – regularne zastosowanie mezoterapii skóry głowy zmniejsza ryzyko świądu, łupieżu, łuszczenia się naskórka i zapalenia mieszków włosowych.
  • Przywrócenie prawidłowego pH skóry głowy dzięki regularnemu stymulowaniu naskórka.
  • Bezpieczna, bezbolesna i niezawodna procedura – dzięki precyzyjnej iniekcji, kontrolowanej głębokości działania i niechirurgicznej technice, mezoterapia igłowa głowy stwarza niewielkie ryzyko powikłań.

Mezoterapia skóry głowy jest skutecznym i niedrogim zabiegiem, który może zapewnić zdrowszy wygląd włosów w mgnieniu oka. Jest to minimalnie inwazyjna metoda leczenia łysienia i pobudzania wzrostu włosów zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mezoterapii na skórę głowy, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *