Jakie są efekty zabiegu zmniejszenia piersi?

Jakie są efekty zabiegu zmniejszenia piersi?

Blizny po zabiegu zmniejszenia piersi są trwałe, ale z czasem powinny zblednąć. Twój chirurg postara się tak umieścić cięcia chirurgiczne, aby były one mało widoczne. Nacięcia są zazwyczaj wykonywane w okolicy otoczki i dolnej części piersi. Blizny nie powinny być zauważalne podczas noszenia nisko wyciętych ubrań.

Może złagodzić wieloletni ból pleców, ramion i szyi

Kobiety, które mają duże piersi, mogą odczuwać ból w szyi i ramionach. Muszą one pochylać się do przodu, aby utrzymać ciężar dużej piersi, a to może powodować, że kręgosłup staje się nie wyrównany. W rezultacie szyja i ramiona często odczuwają ból i nacisk, co może prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Na szczęście operacja zmniejszenia piersi może pomóc pacjentom przezwyciężyć ten ból i przywrócić im poczucie własnej wartości. Pacjentki, które poddały się zabiegowi zgłaszają, że poprawił on ich bóle pleców, ramion i szyi.

Zabieg zmniejszenia piersi może również pomóc złagodzić ból pleców, ramion i szyi. Zabieg usuwa nadmiar tkanki i tłuszczu i zmniejsza proporcjonalnie wielkość piersi. Może również skorygować asymetrię piersi i poprawić postawę. Zabieg ten jest pokrywany przez większość kas chorych.

Zabieg zmniejszenia piersi może pomóc kobietom z dużymi piersiami, które przez lata odczuwały ból pleców, szyi i ramion. Kobiety z dużymi piersiami mogą również cierpieć z powodu złej samooceny z powodu zbyt dużych piersi. Fizykoterapeuci i chiropraktycy rozumieją, jak duże piersi mogą wpływać na postawę kobiety. Mogą pomóc w zidentyfikowaniu czynników, które przyczyniają się do bólu pleców, w tym rozmiaru i pozycji piersi.

Chociaż operacja zmniejszenia piersi jest stosunkowo prostym zabiegiem, może jednak pozostawić u pacjentek blizny i ból. Czas rekonwalescencji jest jednak krótki, trwa od czterech do sześciu tygodni. Blizny i siniaki zwykle bledną z czasem i pacjentka może po tym czasie wrócić do normalnej aktywności.

Może zmniejszyć objawy makromastii

Zabieg zmniejszenia piersi może zmniejszyć objawy makromastii, takie jak ból i napięcie. W procesie tym usuwa się nadmiar tłuszczu w piersiach, tkanki gruczołowej i zalegającej skóry. Wykonanie tego zabiegu może być konieczne, jeśli metody zachowawcze nie są wystarczające do złagodzenia objawów. Objawowa makromastia może wpływać na jakość życia kobiety, a nieoperacyjne interwencje często nie przynoszą ulgi. Oprócz objawów fizycznych, pacjentki z makromastią mogą cierpieć z powodu zaburzeń emocjonalnych spowodowanych dużymi piersiami.

Pacjentki mogą być poddane tej operacji w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg trwa zazwyczaj od dwóch do pięciu godzin. Po zabiegu pacjenci mogą być zmuszeni do pozostania na noc w ośrodku opieki pooperacyjnej. Po zabiegu w piersi często umieszczane są dreny. Pacjentka zostanie oceniona przez chirurga w dniu zabiegu i tydzień po nim. Pacjentki są zazwyczaj w stanie powrócić do lekkich czynności w ciągu dwóch tygodni, ale powinny unikać forsownych ćwiczeń lub podnoszenia ciężarów przez co najmniej sześć tygodni. Pacjentki powinny również nosić miękki biustonosz przez kilka tygodni po zabiegu.

Zmniejszenie rozmiaru piersi może nie tylko złagodzić objawy makromastii, ale także poprawić samoocenę kobiety. Kobiety, które cierpiały na to zaburzenie przez wiele lat, mogą stwierdzić, że wyniki zabiegu zmniejszenia piersi mogą pomóc im poprawić obraz ciała i ogólną jakość życia. Wyniki zabiegu zmniejszenia piersi mogą znacząco zmienić życie kobiety.

Kobiety, które cierpią z powodu dużych piersi powinny rozważyć operację zmniejszenia piersi, aby złagodzić ból pleców, szyi i ramion spowodowany nadmiernym rozmiarem piersi. Wyniki tego zabiegu mogą poprawić samoocenę pacjentki i zwiększyć jej poczucie własnej wartości. Podczas tego zabiegu lekarz usunie nadmiar tłuszczu i skóry oraz zmniejszy rozmiar piersi do pożądanej wielkości.

Może ułatwić symetryczną rekonstrukcję piersi po leczeniu raka

Operacja zmniejszenia piersi jest wykonywana w celu zmniejszenia rozmiaru piersi. Procedura ta pozwala na uzyskanie bardziej naturalnie wyglądających rezultatów i mniejszej ilości blizn. Pozwala również chirurgowi na bardziej precyzyjną pracę i zminimalizowanie powikłań. Sprzyja również gojeniu się ran. Pacjentki, które poddają się temu zabiegowi powinny spodziewać się szybkiego powrotu do zdrowia po operacji.

Kobiety, które przeszły mastektomię, mogą być również zmuszone do poddania się zabiegowi zmniejszenia piersi, aby ułatwić symetryczną rekonstrukcję piersi. Operacja ta może pomóc kobiecie w powrocie do zdrowia po leczeniu raka piersi i poprawić wygląd nowo zrekonstruowanej piersi. Może pomóc kobiecie osiągnąć symetrię po leczeniu raka i może pomóc jej poradzić sobie z żałobą. Jest to zabieg chirurgiczny, który łączy umiejętności chirurga i pacjenta.

Jeśli zabieg zmniejszenia piersi nie daje symetrycznych wyników, chirurg plastyczny może wymagać wykonania wielu operacji. Może to obejmować rekonstrukcję sutków i areoli. Czasami chirurg użyje autologicznego tłuszczu jako substytutu implantów. Niekiedy do rekonstrukcji piersi chirurg wykorzysta również pierś dawczyni.

Tradycyjne planowanie przedoperacyjne rekonstrukcji piersi opiera się na ocenie wizualnej i pomiarach antropometrycznych. Jednak brak obiektywnych danych pomiarowych może prowadzić do suboptymalnych wyników. Aby zwiększyć dokładność procesu planowania przedoperacyjnego, opracowano obrazowanie powierzchniowe 3D. Procedura ta zapewnia dokładną ocenę objętości piersi.

Chirurg może również umieścić ekspander pod płatem LD. Ta opcja ma tę wadę, że jest mniej optymalna niż brzuszne miejsce dawcze. Miejsce tylne pozostawi więcej blizn, a tkanka nie będzie miała naturalnej grubości skóry. Może to również prowadzić do asymetrycznych wyników. Jednak w niektórych przypadkach procedura ta może pomóc w osiągnięciu symetrycznej rekonstrukcji piersi po leczeniu raka.

Może pomóc w osiągnięciu celów kosmetycznych

Zabieg zmniejszenia piersi może osiągnąć różne wyniki w zależności od potrzeb i celów pacjentki. Usuwa on nadmiar tłuszczu, skóry i tkanki z piersi, pozostawiając pozostałą część w nowym, odświeżonym kształcie. Celem zabiegu redukcji piersi jest sprawienie, aby piersi wydawały się proporcjonalne do budowy ciała pacjentki. Jednak nadmierna redukcja piersi może doprowadzić do powstania zbyt małych lub zbyt szerokich piersi, dlatego przed poddaniem się operacji ważne jest, aby pracować w ramach fizycznych i psychicznych ograniczeń pacjentki. Należy również wziąć pod uwagę względy bezpieczeństwa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *